Amžinas skubėjimas ir nerimas neprives prie geresnio rytojaus. Niekas negali pasirūpinti tavo ateitimi už tave – tai turi atlikti pats. Tik tu žinai, ko nori ir kas tau yra geriausia. Čia ir atsiranda laiko planavimas, be kurio negalima apseiti norint pasiekti išsikeltus tikslus ir gyventi harmonijoj. Terence McKenna yra pasakius:
„Jei neturėsi plano, tapsi kažkieno kito plano dalimi“
Tikriausiai, niekas nenori gyventi kito žmogaus gyvenimą ir eikvoti save jo tikslų siekimui. Vietoj to, tu gali pasirūpinti savimi ir planuoti vardan savo norų ir gerovės. Tad, paimk gyvenimo ir laiko kontrolę į savo rankas ir džiaukis geresniu rytojum!
Kodėl svarbus PLANAVIMAS?
Mūsų gyvenimas būtų tikra sumaištis, jei ne turimo laiko kontrolė. Kartais pagalvojame, kaip kiti spėja ir pakeliauti ir kalnus nuversti savo veikloje, o aš tik dirbu ir galo nesimato – o po visų darbų ir jėgos visos dingsta. Nerimas ir stresas yra laiko kontrolės nebuvimo pasekmė. Pervertinus savo galimybes, o t. y. racionaliai neįvertinus laiko, mus užvaldo baimė, nes terminas jau artėja, o tu dar nepasistūmėjai į priekį. Arba praeina metai, o tu supranti, kad metų tikslai liko neįgyvendinti.
Todėl, kad taip neatsitiktų, reikia valdyti savo laiką. Laiko kontrolė padeda išsikelti aiškius tikslus ir užduotis jam pasiekti, susidaryti dienotvarkę taip, kad visi darbai būtų atlikti, stebėti progresą ir džiaugtis esamu rezultatu.
Kasdieninis darbų ir veiklos apmąstymas padeda pasiruošti rytojui ir išvengti netikėtumų. Tai leidžia stebėti veiklas ir vertinti, kaip laikomės išsikelto tikslo bei plano. Turint aiškų planą ir žinant, ko tikėtis, sumažinamas streso ir nerimo pojūtis. Planuojant kasdien, išlaikomas gyvenimo balansas ir atskiriamas darbo laikas nuo laisvalaikio. Pusiausvyros išlaikymas padeda jaustis pilnaverčiu, išlaikomos teigiamos emocijos.
Kaip reikia PLANUOTI?
„Gerai, aš noriu pradėti planuoti. Tačiau nuo ko man pradėti ir kaip tai daryti?“
- Pirmiausia reikia turėti tikslą. Tačiau kaip išsigryninti tikslą ir nuspręsti, ar tikrai aš to noriu?
- Reikia aiškaus veiksmų plano. Tačiau kaip išskirti etapus ir kaip nusistatyti realius terminus?
- Reikia stebėti progresą. Tačiau kaip taisyklingai išmatuoti ir įvertinti progresą?
- Reikia identifikuoti kliuvinius. Tačiau kaip juos identifikuoti ir pašalinti?
- Reikia save motyvuoti. Tačiau kaip žinoti, kas mane motyvuoja ir kada tai reikia daryti?
Daugelis susiduria su šiais klausimais ir nežino nuo ko pradėti bei kaip taisyklingai susiplanuoti laiką ir užduotis. Tai gali būti ir viena iš priežasčių, kodėl kiti nesiima laiko valdymo ir kontrolės. Tačiau visus atsakymus į šiuos klausimus ir visapusišką pagalbą galite gauti įsigiję įrankį „REZULTATŲ PLANUOTĘ“ , kuri yra pilnai paruošta tikslų siekimui ir laiko planavimui, bei greta praėję nuotolinius mokymus „PLANAVIMO DIRBTUVĖS“ , kurių metu sužinosite papildomos naudingos informacijos.
„PLANAVIMO DIRBTUVĖS“ padės geriau įsisavinti visą procesą ir įvaldyti laiko valdymo ir kontrolės įrankį. Praktinės užduotys padės formuoti įpročius. Įpročiai yra labai svarbūs kasdieniniame gyvenime. Planavimas gali ir turi tapti įpročiu. Norint suformuoti šį įprotį, reikia atkakliai siekti tikslo, atsakingai planuoti ir svarbiausia – NEPASIDUOTI esant sunkiom akimirkom. Tik praktiškai atliekant visas užduotis ir supratus viso šio proceso vertę, įgausite daug naudos teikiantį įprotį. Kasdieninė laiko kontrolė taps malonumu, o atliktos užduotys ir pasiekimai neš džiaugsmą.
Kam skirtas PLANAVIMAS?
Vizija, idėja ir tikslas yra neatsiejami nuo mūsų – jų turime kiekvienas. Bet tai dažniausiai laikome savo mintyse. Visa tai ir liks svajonėmis, kol jų nerealizuosite vizualiai, raštu. Svajonės – tai veiksmų nebuvimas. Užsirašant tikslus, energija nukreipiama būtent ta linkme – tada ir kelias tikslo link tampa daug aiškesnis.
Taip pat laiko kontrolės stoka atima iš mūsų laisvalaikį, nes jį išnaudojame neatliktoms užduotims užbaigti. Laiko planavimas aiškiai padės išsiskirti, kas yra laisvalaikis ir kas yra darbas, užtikrins jų pusiausvyrą gyvenime.
Savo gyvenimo kontrolė yra skirtas būtina visiems. Planas – tai aiškus kelias tikslo link. Šis procesas atsiranda įvairiose srityse bei gyvenimo etapuose. Pradedant nuo moksleivio, kuris galvoja, ką veiks baigęs mokyklą, tęsiant žmogumi, kuris nori sukurti šeimą ir pradėti verslą, baigiant asmeniu, kuris būdamas garbaus amžiaus tikisi apkeliauti pasaulį. Visi šie žmonės skirtingi, kaip ir jų norai, tačiau juos vienija vienas dalykas – ateities vizija ir tikslas. Rūpinimasis savo ateitimi šiandien ir ateities numatymas nuves prie geresnio rytojaus. Ateitis nebūtinai reiškia laikotarpį po 20 metų ar daugiau, tai gali būti kita savaitė, rytojus ar net kelių valandų bėgis.
Kai kurie sako, kad neturi laiko ar noro užsiimti savo gyvenimo kontrole, kad tai reikalauja daug pastangų. Bet čia ir sustokime. Jūs sakote, kad neturite laisvos minutės, skirtos planuoti, bet gal dėl to ir neturite, nes neplanuojate? Jūs sakote, kad nėra noro tai daryti, bet kasdien gyvenate svajonėse ir trokštate tos išsvajotos kelionės ar nuosavo būsto. Jūs sakote, kad tai reikalauja daug pastangų, tačiau viskas yra daug paprasčiau nei atrodo – tik reikia žengti pirmąjį žingsnį.
Kokią naudą suteikia PLANAVIMAS?
Planuojant laiką, atsiranda pasitikėjimas savo veiksmais ir veikla. Mes drąsiau ir užtikrintai einame pirmyn link savo tikslo. Atsiranda komfortas esama situacija, pradedame mąstyti racionaliai, užplūsta vis daugiau teigiamų emocijų. Atsiranda aiški sistema, kaip turiu pasiekti savo tikslą ir kaip suspėti atlikti visas užduotis. Taip gyvenimas tampa lengvesnis, atsiranda laiko džiaugtis akimirkomis, sumažinamas nerimas ir baimė.
Taip pat veiklų ir savo gyvenimo kontrolė tampa nauju įpročiu. Kas prieš tai atrodė sudėtinga ir neįmanoma, dabar lengvai pasiekiama. Šis procesas pradeda teikti džiaugsmą, bet dar didesnį džiaugsmą ir malonumą teikia progreso stebėjimas ir judėjimas tikslo link.
Planuojant savo laiką ir formuojant įpročius, mes tobulėjame ir augame kaip asmenybės. Kasdien stebėdami savo veiklas ir užduočių atlikimą, galime matyti, kuriose srityse esame stiprūs, kurios veiklos mums patinka, kaip visą tai veikia mūsų emocijas ir kas mus blaško bei trukdo. Atsižvelgiant į tai, galima daryti pokyčius, perplanuodami užduotis ir tikslus, pasigilinti į tas sritis, kuriose dar reiktų patobulėti. Tobulėjant asmeniškai bei planuojant laiką, pastebėsite pokyčius esamoje aplinkoje. Darbe vadovas pastebės, kad jūsų produktyvumas išaugo, darbus atliekate efektyviau ir nevėluojate į susitikimus. Draugai ir šeima bus laimingi, nes rasite laisvo laiko jiems. Taip pat reikia nepamiršti ir savęs – atsiras laiko ir asmeniniams pomėgiams bei tobulėjimui. Ir visa tai taisyklingo laiko planavimo dėka. Kasdieninių veiklų kontrolė atneš aiškumą, pasitikėjimą, motyvaciją ir balansą į jūsų gyvenimą.
Kokie yra PLANAVIMO būdai?
Šiomis dienomis galima rasti įvairių laiko valdymo metodikų. Jos tarpusavyje yra panašios savo tikslu ir idėja, bet skiriasi savo pateikimu. Vieni siūlo darbus rašytis ant lipnių lapelių ir jų svarbą skirstyti spalvomis. Lapelius rekomenduojama susiklijuoti matomoje vietoje. Atlikus darbą, lapelį reikia tiesiog nuklijuoti ir išmesti. Kiti siūlo veiklas ir užduotis susirašyti tiesiog užrašinėje ir jas suskirstyti eilės tvarka pagal atlikimą – daug laiko nereikalaujančias užduotis susiplanuoti dienos pradžiai, paskui pereiti prie likusių užduočių. Tačiau nėra vieno būdo, kuris tinka visiems. Kiekvienas turi atrasti sau maloniausią ir naudingiausią būdą.
Mes siūlome išbandyti mūsų sukurtą ir laiko patvirtintą metodiką, kuri gali tikti ir TAU. Po ilgų skirtingų metodikų bandymų, analizavimo, kas yra naudingiausią, o kas mažina motyvaciją planuoti, gimė „REZULTATŲ PLANUOTĖ“ . Tai įrankis, į kurį telpa viskas, kas svarbiausia valdymo procese: tikslų kėlimo sistema, projektų sudarymas, gyvenimo balanso stebėjimas, užduočių išskirstymas mėnesiais, savaitėmis, dienomis ir valandomis, kliuvinių fiksavimas ir jų šalinimas, savęs motyvavimo sistema ir dar daug kitų naudingų dalykų. Greta šio įrankio sukūrėme ir nuotolinius mokymus „PLANAVIMO DIRBTUVĖS“, kurie padės dar geriau suprasti visą sistemą ir efektyviau išnaudoti laiko valdymo įrankį. Tai visas rinkinys, kuriuo pasinaudojus, svajonės virs realybe.
Planavimas reiškia ateities patekimą į dabartį, o tai leidžia pasirūpinti savo ateitimi šiandien. Norint taisyklingai planuoti, reikia:
~ Planuoti tikslingai ~
~ Pasiruošti dvasiškai ~
~ Veikti teigiamai ~
~ Siekti atkakliai ~
Kiekvienas žingsnis savo gyvenimo kontrolės link, veda prie geresnės ateities. Ši ateitis gali būti ranka pasiekiama, jei tam pasiruošite ir susiplanuosite šiandien.
RYTOJUS PRIKLAUSO ŽMONĖMS, KURIE JAM RUOŠIASI ŠIANDIEN!